Základní škola TGM

E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz |Sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí

Je všeobecně známo, že mottem našeho školského vzdělávacího programu je SOUHRA. Snažíme se o ni ve všech činnostech i aktivitách provázejících každodenní dění ve škole. Své prvotní naplnění u nově příchozích žáků mohla ukázat hned v úvodu, kdy ve druhém zářijovém školním týdnu proběhl tradiční adaptační kurz. Přispěl k tomu, aby se mezi sebou „sehrály“ nově vzniklé kolektivy, kluci a holky se blíže poznali, sblížili se se svými novými učitelkami a rovněž zjistili, že ve škole v tom nejsou sami, neboť jim budou nápomocni jejich starší spolužáci. To vše a možná i něco navíc bylo cílem aktivit spojených s adaptací. Ať už to bylo společné sportování, návštěva vodicích psů organizace Podané ruce s ukázkou canisterapie anebo výlet na Bílou, kde děti čekala Pirátská plavba, celý projekt skvěle přispěl ke vzájemnému seznamování. A i když se zatím vzhledem k onemocnění hlavní protagonistky nekonalo plánované relaxační muzicírování  Héja – hej (děti si jej prožijí v náhradním termínu), jsme moc rádi, že se podstatná část mohla v dnešní nejisté době uskutečnit a přispět tak ke zrodu nových třídních kolektivů.

[post_gallery]