Základní škola TGM

E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz |Sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí

8. únor 2024 patřil tentokrát žákům sedmého ročníku. Do frýdlantské knihovny zavítal pan Daniel Vydra, komiksový scénárista, který mimo jiné vytváří a zpracovává scénáře komiksů pro firemní klientelu, připravuje náměty kresleného humoru pro dětské časopisy a věnuje se také hudebním projektům. Úvod workshopu patřil seznámení s komiksovými příběhy, povídání o tom, jak vznikají, a samozřejmě nechyběly ukázky některých z nich. Následovalo rozdělení do skupin, ve kterých čekaly na kluky a holky praktické aktivity s komiksem, jeho vlastním dotvářením i následná dramatizace příběhu. Cílem workshopu bylo nabídnout inspiraci, nápady a podněty, využitelné nejen ve výuce.