Základní škola TGM

E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz |Sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí

PROČ PRÁVĚ NÁS…

V naší základní škole na vás čeká

• flexibilní kolektiv zaměstnanců s vysokým procentem aprobovanosti u vyučujících
  • zodpovědná práce třídních učitelů, školního poradenského pracoviště (výchovný poradce, kariérový poradce, školní metodik prevence, speciální pedagog, školní psycholog) i dalších zaměstnanců školy
  • přátelská atmosféra mezi učiteli a žáky
  • dlouhodobý školní preventivní program (specifická i nespecifická forma primární prevence), preventivní i intervenční programy
  • pravidelná spolupráce s rodiči (třídní schůzky, individuální konzultace, tematická setkání učitelů 1. stupně, vánoční jarmark s prodejem výrobků zhotovených dětmi v rámci pracovních činností, reprezentační ples SRPŠ)
  • zpřístupnění všech důležitých informací rodičům prostřednictvím systému (aplikace) Bakaláři
  • internetová žákovská knížka

Našim žákům se snažíme vytvářet co nejlepší podmínky pro jejich osobnostní i sociální rozvoj:

Výukové programy

• výuka podle školního vzdělávacího programu SOUHRA
  • výuka anglického jazyka již od 1. ročníku, ve 2. ročníku výukovou metodou Jolly Phonics (výhodou výuky AJ je snížený počet žáků ve třídě)
  • příprava žáků 9. ročníku k přijímacímu řízení na SŠ (SCIO testy, volitelné semináře z matematiky a českého jazyka), dlouhodobě vysoké procento žáků přijatých na SŠ v 1. kole
  • možnost samostudia v informačním centru školy v době volných hodin
  • zapojování žáků do celoškolních projektů – vánoční dílny, Den zdraví, Den Země
  • pravidelné zařazování projektového vyučování
  • návštěvy tematicky zaměřených besed a exkurzí k upevnění osvojených vědomostí
  • hodnotné kulturní programy (divadlo, kino, kulturní představení ZUŠ, výchovné koncerty, vzdělávací programy, např. Planeta Země)

Moderní učení

• tandemová výuka (dynamičtější a pestřejší výuka, aktivizační a kreativnější pro žákovské myšlení, podpora kritického myšlení, větší prostor pro monitoring výchovně vzdělávacího procesu)
  • výpočetní technika vyučována ve dvou moderně vybavených počítačových učebnách (PC sestavy, interaktivní tabule, 3D tiskárna), výuka robotiky ve zbrusu nové učebně (robotické stavebnice, chrombooky, notebooky)
  • k výuce dalších předmětů zřízeno šest odborných učeben vybavených moderní technikou (interaktivní tabule, vizualizér aj.)
  • možnost výuky ve dvou venkovních učebnách
  • nově vybudovaná EVVO učebna pro výuku přírodovědných předmětů
  • podpora utváření osobních postojů v rámci globálních témat jako jsou biodiverzita a udržitelný rozvoj (zapojení do projektů na ochranu oceánů a záchranu tropických deštných lesů)

Zájmová činnost