Základní škola TGM

E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz |Sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí
  • Základní škola TGM > Zápisy z jednání rady > Zápis ze zasedání 29. schůze Školské rady při Základní škole Frýdlant n.O. nám. T.G.Masaryka 1260
  • 19Datum konání: 7. 10. 2019

Místo konání: sborovna ZŠ

Přítomni: Mgr. Karla Šigutová, Mgr. David Mareček, Ing. Petra Filipová, p. Lucie Večeřová, p. Andrea Sližová, p. Jiří Koval, doc. Ing. Jan Nečas, Ph.D., Ing. Iva Lichnová,

Omluveni: Mgr. Eva Růžičková

Host: Mgr. Lenka Matušková – ředitelka základní školy

Program:

1) Zahájení, úvodní slovo předsedkyně školské rady Mgr. Karly Šigutové

2) Seznámení s programem schůze, slovo ředitelky školy a informace o prvních dnech školního roku

3) Schválení Výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 2018/2019

4) Projednání dopravní situace v ranních a poledních hodinách v prostorách od MŠ Pastelka směrem na ulici Janáčkova

5) Diskuze

6) Návrh termínu následující schůze

7) Závěr

Ad 1)

Schůzi zahájila předsedkyně školské rady Mgr. Karla Šigutová a seznámila přítomné s programem schůze.

Ad 2)

Následně převzala slovo paní ředitelka školy Mgr. Lenka Matušková a informovala členy rady o situaci v přípravném týdnu (havárie vodovodního systému spojená s následnými opravami – rekonstrukce podlah, opravy tříd, malování, nákup poškozeného nábytku a didaktické techniky). Dále byly podány informace o proběhlé plánované rekonstrukci osvětlení v tělocvičnách školy (realizace v průběhu hlavních prázdnin). Slovo převzala opět Mgr. Karla Šigutová, která členy seznámila s organizací zahájení školního roku, s počty žáků v prvních (57) a šestých ročnících (91), podala informace o slavnostním zahájení školního roku a o důležitých akcích školy v 1. měsíci školního roku (adaptační programy 1. a 6. tříd, nábory do zájmových útvarů, spolupráce s organizací Hravý klaun, účast školy na mezinárodním projektu Edison, projektové dny) a zmínila také některé plánované akce jako například účast na Rozsvěcování vánočního stromu – prodejní stánek, předvánoční akce, Sportovní kurz žáků 9. ročníku a podobně. Bylo hovořeno také o významných akcích uplynulého školního roku (exkurze do Nových Vítkovic, Bartošovic, Osvětimi či zahraniční zájezd žáků do Londýna, 25. výročí založení folklorního souboru Chasička, návštěva družební školy v Turzovce nebo Den dětí pro žáky I. stupně konaný s využitím nového školního sportovního areálu.

Ad 3) Členové školské rady byli vyzváni, aby přednesli připomínky k předložené Výroční zprávě školy za rok 2018 – 19. Po zapracování drobných připomínek bylo znění Výroční zprávy jednomyslně schváleno.

Ad 4) Přítomní byli seznámení se zněním dopisu p. Lucie Oborné, který byl adresován Městu Frýdlant n O. Autorka dopisu žádá o prošetření a návrhy řešení svízelné dopravní situace v ranních a poledních hodinách na ulici Janáčkova z hlediska bezpečnosti příchodu a odchodu dětí ze školy. Přítomný zástupce Rady Města FnO Doc. Ing. Jan Nečas Ph.D. seznámil ostatní se záměrem řešení situace (omezení rychlosti, retardéry a přechod pro chodce).

Ad 5) V diskuzi vystoupila ředitelka školy Mgr. Lenka Matušková a hovořila o novém financování škol od ledna 2020, o nedostatku prostor pro výuku v souvislosti s novým financováním, o problémech s vysokými teplotami ve třídách a potřebné obnově PC. Ing. Petra Filipová zmínila narůstající výchovné problémy se staršími žáky (kouření, agrese a podobně).

Ad 6) Následující schůze se dle rozhodnutí rady uskuteční v pondělí 20. dubna 2020 v 17:15 hod. ve sborovně školy.

Ad 7) V závěru schůze poděkovala předsedkyně školské rady všem členům za účast.

Ve Frýdlantu n. O., dne 18. 11. 2019                           Zapsala: Lucie Večeřová