Základní škola TGM

E-mail: reditelka@zsfrydlant.cz | sekretariat@zsfrydlant.cz |Sekretariát: +420 558 678 169, školní družina: +420 732 839 868

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí

Ve dnech 2. – 4. října proběhl sportovní kurz osmého ročníků. Jako tradičně se naši žáci vydali na Spálovský mlýn v údolí řeky Moravice. I když cesta autobusem byla dlouhá, tak k dobré náladě přispělo pěkné počasí, které provázelo žáky po celou dobu pobytu. Sportovní lídři měli připravenou spoustu aktivit, které měly posílit nejen fyzičku chlapců a děvčat, ale rovněž utužit přátelské prostředí ve třídách.

Trochu drilu neuškodilo nikomu.  Každý den se všichni  poslušně a pomalu „seběhli“ na ranní rozcvičku, poté rychlý sprint na snídani a hurá na plnění úkolů. Sbírání barevných lístků pusou, plnění fyzických aktivit, naučit se básničku a zarecitovat vedoucímu týmu, to byly aktivity, které vedly k získání hesla týmu. Žáci prokázali sportovního ducha a smysl pro férovou hru. Nejvíce obav jim však přinesla stezka odvahy, která vyučující naplánovali na večer. K dokonalosti opravdu nechybělo nic, protože divoká příroda v okolí řeky Moravice nedovolila signálům mobilních operátorů přiblížit se k mlýnu, takže chyběl všemi chtěný signál. Tudíž nebyl večerní táborák rušen zvoněním telefonů a pípáním zpráv. Nejvíce tuto situaci přivítali naši kolegové, kteří kurz pro žáky připravili, absolvovali a zpět přivezli bez zranění rodičům domů.

Poděkováním patří paní učitelce Š. Urbánkové, p. V. Doubravské, p. A. Šigutovi, p. M. Kudělkovi, p. P. Eliášovi a p. D. Strangfeldovi, kteří kurz pro děti připravili a obětovali svůj volný čas. Doufáme, že si žáci přivezli spoustu zážitků a nová kamarádství, která je budou provázet po zbytek života.  Zazněla i úsměvná věta: „Ty, já bych jel ještě jednou.“